Chci vědět víc

Pro koho to je?

Skautské tancování je určeno všem skautům a jejich kamarádům, které tancování baví a tanec mají za způsob odpočinku. Nejsme ani taneční škola, ani soutěžní taneční klub.

Scházejí se u nás lidé, kteří s tancem začínají, ale také ti, kteří tančí přes dvacet let. Máme u nás tanečníky přibližně ve věku od 20 do 50 let, většině je mezi 25 a 40 lety.

Být skautem není podmínkou, každý náš druhý „host“ není nebo nebyl skautem.

Je nutné přijít v páru?

Přijít v páru není podmínkou, ale výhodou. Chodí k nám jak stabilní páry, tak skupinky nebo jednotlivci. Někdy se sejde více kluků, jindy více holek.

Kdy a kde to je?

Scházíme se pravidelně každý pátek od 18 do 21 hodin. Program jednotlivých hodin i informace o dalších akcích najdeš v kalendáři.

Dále posíláme informace o našich aktivitách do info konference. Více informací na samotné stránce.

Páteční tancování probíhá v tělocvičně základní školy Náměstí svobody 2 – viz. mapka

Pokud přicházíš později a dveře do budovy školy jsou zavřené, zazvoň na zvonek recepce. Pokud se dveře neotevřou hned, trpělivost, paní recepční si mohla na chvilku odskočit.

Kolik to stojí?

Za každý páteční večer vybíráme 100 Kč na osobu.

V případě seminářů s externím lektorem může cena za večer vyšší, vždycky dáváme vědět dopředu.

Jak páteční tancování probíhá?

Je možné přijít a odejít kdykoliv mezi 18. a 21. hodinou.

V první polovině večera probíhá většinou výuka jednoho ze standardních nebo latinskoamerických tanců. Náročnost výuky je aktuálně přizpůsobena přítomným účastníkům. Nejčastěji se jedná o figury na úrovni pokračovaček nebo speciálek.

Ve zbytku večera probíhá volné tancování, během kterého je možné požádat zkušenější tanečníky o radu nebo pomoc.

Žádné organizované střídání „jako v tanečních“ u nás neprobíhá, ale střídání velmi podporujeme. Velké část tanečníků běžně střídá, je to totiž daleko větší zábava.;-)

Co si mám vzít s sebou?

Kromě dobré nálady budeš potřebovat boty na přezutí do tělocvičny (podrobnosti níže), 100 Kč na tělocvičnu, pití a případně ručník.

Co si mám vzít na nohy?

Nejlépe se tančí ve speciálních tanečních botách, to je jasná věc. Pokud taneční boty nemáš, můžeš si vzít třeba sálové tenisky, ve kterých to také jde. Boty na přezutí musí být čisté a musí mít měkkou podrážku, která na parketu nezanechá ani škrábance, ani šmouhy.

Dámy prosíme, aby si opatřily na své podpatky chrániče.

Podrobnosti o taneční obuvi najdeš v článku V čem tančit nebo v této příloze.

Co si mám vzít na sebe?

Kvádro a večerní šaty se u nás nenosí. Holky mají většinou lehké šaty nebo sukni a tričko, kluci košili nebo tričko. Oblečení by mělo být hlavně pohodlné a čisté.

co-na-sebe

Ještě něco?

Další dotazy nám můžeš poslat emailem (kontakt@skautske-tancovani.cz), nebo kontaktním formulářem na úvodní stránce.

Odpovědi na zajímavé dotazy budeme na tuto stránku doplňovat.