Soustředění Skautského tancování

O co jde

Soustředění je akce, kterou Skautské tancování tradičně pořádá na podzim samo pro sebe. Nejedná se o sportovní taneční soustředění, ale spíše o příležitost, kdy spolu můžeme strávit několik dní a večerů, pozvat zajímavé lektory na celodenní taneční semináře případně podniknout nějaký výlet.

Náročnost seminářů a vyvážení tanečního a netanečního programu přizpůsobujeme aktuálním účastníkům se snahou, aby si každý něco odnesl. Pro úplné začátečníky soustředění není, ale pokud za sebou máte alespoň rok tanečních, tak už si ho můžete tanečně užít.

• 16.11. večer – 19.11. odpoledne
  • možnost přijet i později

Program

• pátek – seminář standardu s Oldou a Vlastou. Primární téma bude „velikost“ pohybu a práce se sklony. Prozkoumáme ho dopoledne na waltzu a trošce tanga, odpoledne na slowfoxu
  • sobota – seminář latiny s osvědčenou dvojicí Janča a Tonda. Vzhledem k tancům probíraným v minulosti i výsledku ankety jsme se rozhodli pro kombinaci dopolední samby a odpoledního jivu. Asi se trošku zapotíme, ale určitě to bude fajn.
  • neděle – opakování

Kam pojedeme

Pojedeme na tradiční místo Hotel Krásná Vyhlídka, který chceme touto akcí také podpořit.

• součástí hotýlku je vlastní společenský sál s parketem 16×8,5 m (sál je skutečně velmi útulný a o tancování si vyloženě říká)
  • bude-li nás dostatek, celý objekt (vyjma restaurace) budeme mít nejspíš sami pro sebe
  • budeme mít zajištěnou plnou penzi, zázemí tedy ideální
  • jede sem přímý autobus z Prahy

Předpokládaná cena

870,- Kč na osobu za každou noc ubytování (s plnou penzí, bez nápojů) + 15,- Kč ubytovací poplatek za noc
cca 100,- Kč náklady na společné výdaje
cca 1000,- Kč na lektory

Peníze na společné výdaje a lektory budeme vybírat na začátku soustředění v hotovosti. Ubytování s jídlem a pitím si bude platit každý samostatně před odjezdem. Na místě je možné platit kartou.

Jídlo

Snídaně formou švédského stolu – šunka, salám, eidam, džem, máslo, med, mléko, kakao, pečivo… a … HEMENEX na objednávku

Obědy a večeře je nutné si předem vybrat (do půlnoci pondělí 13.11) z nabízeného jídelníčku ve formuláři zde https://forms.gle/FRE1VxMYPfReYR9h7

Co s sebou

Zde je pár tipů pro ty, kteří na naše soustředění tak často nejezdí, nebo prostě jen nechtějí nic důležitého zapomenout.

• hodně triček, určitě se všechny tři dny při tanci zapotíte
  • (moirovou) mikinu na tancování, nebo spíš na přestávky, abyste nevychladli – v sále bývá chladněji než v pokojích
  • ručník do sálu
  • pohodlné pantofle, do kterých se můžete přezout z tanečních bot. A kromě toho – v penzionu se přezouvá 🙂
  • můžou se hodit nůžky na nehty a náplast kvůli „ukopnutým palcům“ (ale je to i součást společného vybavení). A případně další zdravotnické pomůcky jako ibalginové krémy, tejpy a tak – co kdo používáte. Tanec je holt sport 🙂
  • láhev na pití do sálu. Na místě bude k dispozici voda s citronem ve velké nádobě.
  • sešit na poznámky z tréninků
  • drobné sladkostí typu „miňonky, tatranky, čokoládičky,…“, kterými se dá zahnat „hlaďák“ během tréninku
  • pokud dbáte na protahování, může se hodit nějaká jogová podložka či karimatka

Jen pro ujištění – ložní prádlo a ručníky jsou samozřejmě součástí ubytování.

Jakub Ivanov (Jakub), jakub.ivanov@gmail.com